2017-2018 Dönem Başkanı

ULUSLARARASI ROTARY BAŞKANIUR Başkan
IAN H.S. RISELEY ve EŞİ JULİET

Avustralya Victoria’daki Sandringham Rotary Kulübü’nün 1978’den beri üyesi olan Ian H.S. Riseley, aday komitesi tarafından 2017–18 Dönemi Uluslararası Rotary Başkanlığına seçilmiştir.

         Ian H.S. Riseley, kurumlarla ve diğer organizasyonlarla yapılacak anlamlı ortaklıkların Rotary’nin geleceği için çok önemli olduğunu vurgulamaktadır.

         Ian H.S. Riseley, “Bizim programlarımız ve personelimiz var, diğerlerinin mevcut kaynakları… Dünyada iyi işler yapmak herkesin hedefi. Bizler, gelecekteki ortaklıklarımız için toplum bilincini maksimuma çıkarabilmek adına, Çocuk Felcini Dünya Üzerinden Temizleme Programımızdan edindiğimiz tecrübelerden öğrenmek zorundayız.“ demektedir.

         Ian H.S. Riseley bir muhasebeci ve uluslararası ilişkilere çok fazla ilgi duyan, yerel ve uluslararası firmalara danışmanlık yapan Ian Riseley and Co.’nun müdürüdür. 2002 yılında Avustralya hükümeti tarafından Timor-Leste’deki çalışmalarının tanınması ile AusAID Barış Elçisi ödülüne layık görülmüştür. Aynı zamanda Avustralya toplumuna verdiği hizmetlerden dolayı 2006 yılında Avustralya Devlet Nişanı almıştır.

         “Devletler Rotaryenleri, sivil toplumun pozitif temsilcileri olarak görmektedirler. Barışın korunması ve anlaşmazlıkların çözülmesi için çocuk felcini temizlediğimizdeki gibi onlarla beraber çalışmalıyız.”

         Ian H.S. Riseley, sayman, direktör, mütevelli, UR Yönetim Kurulu Yönetim Komitesi üyesi, özel çalışma kolu üyesi, komite üyesi ve başkanı ve bölge guvernörü olarak bugüne kadar Rotary’ye hizmet etmiştir.

         Avustralya Çocuk Felcini Temizleme Özel Sektör Kampanyası eski üyesi ve çocuk felci olmayan dünya için verilen Rotary Vakfı Hizmet Ödülü sahibidir.  Riseley ve eşi Juliet çoklu Paul Harris Dostları, ana bağışçılar ve miras bağışçıları topluluğu üyesidirler.