2019 - 2020 UR Başkanı

ULUSLARARASI ROTARY BAŞKANI 

MARK MALONEY & GAYur

Mark Daniel Maloney, Amerika Birleşik Devletleri, Alabama eyaletinde Decatur Rotary Kulübü üyesidir.
2019-20 Dönemi UR Başkanı Maloney’in mesleği avukatlık olup; Blackburn, Maloney ve Schuppert LLC hukuk firmasının başkanıdır. Firması; vergi, tarım kanunları ve imar konularında uzmanlaşmıştır. Güney doğu ve Orta batı Amerika’da bulunan büyük çiftliklerin hukuk danışmanlığını yapmaktadır. Maloney; Amerikan Barolar Birliğinin tarım komisyonunda vergilendirme alt komitesi başkanıdır. Amerika ve Alabama Baro Birlikleri ve Alabama Hukuk Enstitüsüne de üyedir.
1980 yılında Rotaryen olan Malony; UR Direktörlüğü, UR Vakfı Mütevelli Heyet üyesi ve başkan yardımcısı, 2003-04 UR Başkanı Jonathen Majiyagbe’nin yardımcılığı görevlerini yerine getirmiştir. Ayrıca Yasama Konseyinde eğitmen, başkan yardımcısı ve başkanlık görevlerinde de bulunmuştur. 2004 Osaka Konvansiyon komitesinde danışman, 2014 Sydney Konvansiyonunda Komite Başkanı olarak yer almıştır.
Bölge Guvernörü olmadan önce Nijerya’ya Grup Study Exchange programı kapsamında giden bir gruba ekip liderliği yapmıştır.
“Rotary; kulüplerde yaşanır” felsefesini savunan Maloney, kulüpleri bölgesel seviyede destekleyip güçlendirmeyi hedeflemektedir. Hizmet odaklı üyeliğe dayanan Rotary kültürünü korumayı ve yeni bölgesel yaklaşımlar deneyerek Rotary’yi büyütmeyi amaçlamaktadır.
“Polionun yok edilmesiyle Rotary’nin tanınırlığının artacağını ve birçok yeni fırsatların doğacağını” söyler.
Maloney; Gelecek Vizyon Komitesi başkan yardımcılığı, Vakıf Eğitim Enstitüsü moderatörlüğü, Vakıf daimi fonlar ulusal danışmanlığı, Barış Merkezleri Komitesi üyeliği, Okullarda Su ve Hijyen Komitelerinde üyelik görevlerinde de bulunmuştur.
Maloney’in eşi Gay; aynı firmada avukatlık yapmaktadır. Alabama, Decatur Daybreak Rotary Kulübü üyesi ve Geçmiş dönem başkanıdır.
Her ikisi de Paul Harris Dostu, Major Donor ve Bequest Society üyeleridir.